Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  24h Dubaju: Broniszewski drugi!
24h Dubaju: Broniszewski drugi!

2011-01-15 - M. Zabolski     Tagi: Lukas, Farfus, 24h, Wyścigi długodystansowe, Dubaj, Broniszewski, Kornacki, Lampel-Czapka
Zespół Need for Speed Schubert z Augusto Farfusem na czele, zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Oprócz brazylijskiej gwiazdy WTCC, w BMW Z4 GT3 zmieniali się Edward Sandstorm, Tommy Milner i Claudia Hurtgen. Na drugim miejscu podium dojechała ekipa Ferrari AF Corse z długodystansowym debiutantem, Michałem Broniszewskim. Polsko-włoska załoga Ferrari 430 GT2 ustąpiła zwycięzcom o 3 okrążenia. Forch Racing, który przed rokiem zdobył piąte miejsce, tym razem musiał zadowolić się ósmą lokatą. Porsche 997 GT3 Cup jechali Robert Lukas, Stefan Biliński, Adam Kornacki, Mariusz Miękoś i Philipp Wlazik.

Za swoim trzecim podejściem na torze w Dubaju, Karolina Lampel-Czapka dotarła do mety w BMW 130i. Polka jadąca z Czechami, Marcelem Kusinem, Petrem Valekiem i Słowaczką, Michaelą Peskovą zajęła drugie miejsce w kategorii A4 (40. w generalce). Blisko podium w swojej kategorii był kolejny „polski” pojazd z Forch Racing, Porsche 996 GT3 Cup. Paweł Kowalski, Rafał Mikrut, Bartek Opioła i Bernd Kleinbach finiszowali na czwartej lokacie w klasie 997 i 48. w generalce.