Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Alex Zanardi wywalczył drugi złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich!
Alex Zanardi wywalczył drugi złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich!

2012-09-07 - G. Filiks     Tagi: Alex Zanardi, Igrzyska Paraolimpijskie, Złoty medal
Alex Zanardi powiększył swój dorobek na Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012 o drugi złoty medal, wygrywając kolejny wyścig rowerów napędzanych siłą rąk.

Były kierowca m. in. Formuły 1, WTCC, IndyCar oraz dwukrotny mistrz Champ Car, który 11 lat temu w wypadku na torze Lausitzring stracił obie nogi, dwa dni temu wygrał olimpijską jazdę na czas. Dzisiaj wystartował na dłuższym dystansie, podążając po fragmentach brytyjskiego obiektu wyścigowego Brands Hatch.
Alex Zanardi wywalczył drugi złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich!Alex Zanardi wywalczył drugi złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich!
Drugie złoto przyszło Zanardiemu dużo trudniej niż pierwsze, bo o ile początkowo prowadził, o tyle potem dogoniło go siedmiu rywali. Włoch odzyskał prowadzenie na finałowym okrążeniu, przecinając metę sekundę przed Erikiem nad Dykiem z RPA.

Po sukcesie na Igrzyskach Paraolimpijskich, kolejnym krokiem Zanardiego ma być start w przyszłorocznej edycji legendarnego wyścigu Indianapolis 500.