Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Audi Sport TT Cup: Kolejne podium Kisiela i karambol na Red Bull Ringu (wideo)
Audi Sport TT Cup: Kolejne podium Kisiela i karambol na Red Bull Ringu

Audi Sport TT Cup: Kolejne podium Kisiela i karambol na Red Bull Ringu (wideo)

2015-08-02 - G. Filiks     Tagi: Wypadki, Wyniki, Kisiel, Rdest, Wyścigi, Austria, Red Bull Ring, Audi Sport TT Cup
Jan Kisiel zdobył czwarte podium w Audi Sport TT Cup na sześć dotąd rozegranych wyścigów pucharu towarzyszącego serii DTM, zajmując trzecie miejsce w niedzielnych zawodach na torze Red Bull Ring, przerwanych przez wielki karambol.

Rywalizację rozegrano w deszczowych warunkach i kierowcy ścigali się tak naprawdę zaledwie chwilę.

Wyścig wystartował za samochodem bezpieczeństwa, który prowadził stawkę przez trzy okrążenia. Krótko po tym jak zjechał do boksów, doszło do zbiorowej kraksy na podjeździe do drugiego zakrętu. Jeden z samochodów nawet stanął w płomieniach.

Zawody zatrzymano i już nie wznowiono. Szczęśliwie nikomu nie stało się nic poważnego.

Kisiel, który wczoraj odniósł pierwsze zwycięstwo w pucharze Audi TT, po zakończeniu neutralizacji zdołał awansować z trzeciej na drugą pozycję, wyprzedzając Dennisa Marschalla, jednak Niemiec od razu wrócił przed Polaka.

Wygrał ruszający z pole position Alexis van de Poele, syn mającego na koncie występy w Formule 1 Erika van de Poele. Tym samym cały czas w każdym wyścigu cyklu triumfuje ktoś inny.

Lider klasyfikacji generalnej sezonu Nicolaj Moller Madsen został sklasyfikowany bezpośrednio za Kisielem. Nasz rodak urwał kolejny punkt do Duńczyka i zbliżył się do niego na 12 oczek. Normalnie odrobiłby dwa, ale ze względu na rozegranie tylko 4 z 15 kółek zawodów, przyznano kierowcom połowę punktów.
Gosia Rdest uplasowała się na 17. miejscu, czyli na tym, z którego startowała. Taką pozycję Polka zajmuje też w tabeli łącznej.

Audi Sport TT Cup osiągnęło półmetek sezonu. Następna runda pucharu za sześć tygodni na niemieckim obiekcie Oschersleben.