Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Audi Sport TT Cup: Pierwsze pole position Kisiela, klęska jego rywala do mistrzostwa
Audi Sport TT Cup: Pierwsze pole position Kisiela

2015-09-12 - G. Filiks     Tagi: Audi TT, Oschersleben, Wyniki, Kwalifikacje, Kisiel, Rdest, Audi Sport TT Cup
Jan Kisiel zdobył swoje pierwsze pole position w Audi Sport TT Cup, zwyciężając kwalifikacje na torze Oschersleben.

Przez poranną mgłę na niemieckim obiekcie, czasówkę pucharu Audi TT tak jak kwalifikacje DTM rozegrano z opóźnieniem.

Kisiel uzyskał czas 1:35,581 i pokonał o niecałe 0,1 sekundy Dominika Peitza. Polak zdobył pierwsze pole startowe od razu do obu wyścigów (ustawienie na starcie niedzielnych zawodów determinują drugie najlepsze czasy kierowców) i ma duże szanse z wicelidera stać się liderem klasyfikacji generalnej sezonu, ponieważ wyprzedzający go o 12 punktów Nicolaj Moller Madsen wylądował dopiero na 14. pozycji. Był wolniejszy o ponad sekundę. Duńczyk, który wykręcił identyczny czas co do jednej tysięcznej sekundy jak jeden z rywali, w drugim wyścigu ruszy z 11. pola.

Gosia Rdest niestety ustanowiła tylko 17. rezultat. W niedzielę wystartuje jeszcze jedną lokatę niżej.

Kierowcami jadącymi gościnnie są tego weekendu Frank Biela, Uwe Alzen, Harald Grohs, Tim Schrick, Alex Lloyd oraz Dooren Seidel. Najszybszy z tej szóstki okazał się Alzen. Mistrz Porsche Supercup z 1994 roku i czempion DTM w klasie B z roku 1995 zajął wysokie 4. miejsce.