Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Brat Marqueza zostaje w Moto2
Brat Marqueza zostaje w Moto2

2016-07-14 - G. Filiks     Tagi: Moto2, Marquez
Marc Marquez już dwa razy został mistrzem świata MotoGP i jest liderem klasyfikacji generalnej sezonu 2016. Jego brat Alex na razie może zapomnieć w ogóle o startach w królewskiej klasie. W przyszłym roku spędzi trzeci sezon w Moto2.

Młodszy z braci Marquezów w 2014 roku wygrał kategorię Moto3, pokonując w walce o tytuł Jacka Millera (zwycięzcę ostatniego wyścigu MotoGP). Jednak po przejściu do Moto2 wiedzie mu się zdecydowanie gorzej.
Brat Marqueza zostaje w Moto2Brat Marqueza zostaje w Moto2
W zeszłym roku zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej, w tym jest na razie dopiero 20. Jeszcze ani razu nie stał na podium.

Mimo tego zespół Marc VDS przedłużył 20-latkowi kontrakt. Szef teamu Michael Bartholemy przekonuje, że Alexa stać na walkę o taki sam sukces w Moto2, jaki osiągnął w Moto3.

„Widzimy, że ma potencjał rywalizować o tytuł i jestem przekonany, iż możemy mu pomóc go wykorzystać".
- powiedział.
„Chciałem odnowić naszą umowę jak najszybciej, aby zdjąć z niego trochę presji, która narosła ze względu na uzyskiwane wyniki".

„Teraz (...) może skupić się całkowicie na poprawianiu swojej szybkości oraz zajmowanych pozycji, zaczynając od zawodów na torze Sachsenring w najbliższy weekend".
Marquez wskazał wizytę na podium jako swój cel na resztę sezonu. Trzymamy kciuki.