Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Charles Pic uzupełnił stawkę kierowców na pierwszy wyścig Formuły E
Charles Pic uzupełnił stawkę kierowców na pierwszy wyścig Formuły E

2014-09-12 - G. Filiks     Tagi: Pic, Formuła E, Andretti
Charles Pic zajął ostatnie wolne miejsce w stawce kierowców startującej jutro elektrycznej Formuły E.

Przed inauguracyjną rundą nowej serii wyścigowej na ulicach Pekinu, jednego zawodnika nie miał jeszcze zespół Andretti Autosport.

Amerykańska stajnia tak jak oczekiwano zakontraktowała Pika. Francuz, który ścigał się w Formule 1, będzie bronił barw ekipy wspólnie z rodakiem Franckiem Montagnym. Andretti Autosport poinformowało dodatkowo, że ich kierowcą rezerwowym został Matthew Brabham, 20-letni wnuk zmarłego niedawno byłego 3-krotnego mistrza świata F1 Jacka Brabhama. Amerykanin australijskiego pochodzenia tego roku zajął czwarte miejsce w Indy Lights, juniorskiej serii IndyCar. Wśród 20 kierowców Formuły E na sobotnie zawody w Pekinie jest aż 13 byłych zawodników F1. Poza Pikiem i Montagnym, jeszcze m. in. Nick Heidfeld, Jarno Trulli, Lucas di Grassi, Sebastien Buemi, czy Jaime Alguersuari.