Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DMP, Koszalin: Hypki zwyciężył. Jankowski roztrwonił przewagę
Driftingowe Mistrzostwa Polski, Koszalin: Hypki wygrywa

DMP, Koszalin: Hypki zwyciężył. Jankowski roztrwonił przewagę

2011-07-26 - M. Zabolski     Tagi: Drifting, DMP, Hypki, MotoPark, Koszalin
Grzegorz Hypki wygrał 3. rundę N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski na koszalińskim MotoParku. W finale prowadząc wyjątkowo pożyczonego od Dawida Karkosika, Nissana Silvię S15, pokonał kolegę z zespołu Valvoline PUZ Drift Team, Marcina Mospinka w BMW E30. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Trela (Nissan 200SX S13), który w klasyfikacji rocznej zrównał się punktami ze zwycięzcą poprzednich dwóch rund, Piotrem Jankowskim. Bohater początku sezonu zmagał się z problemami technicznymi. Zanim Hypkiego dopadł defekt BMW E30, to Jankowski korzystał z samochodu Karkosika, ale ostatecznie zajął 6. miejsce. Sam Karkosik nieoczekiwanie odpadł już w TOP16 z Marcinem Skwierzyńskim (BMW E30).

Niedzielne zawody rozgrywano przy słonecznej pogodzie. Dzień wcześniej odbyły się kwalifikacje, rozgrywane na mokrym torze. Wtedy minimalnie lepszy od Hypkiego okazał się Trela. Trzeci był Krzysztof Terej (Mazda RX7 FD3S), który w głównych zawodach był dopiero dziewiąty.
Driftingowe Mistrzostwa Polski, Koszalin: Hypki wygrywaDriftingowe Mistrzostwa Polski, Koszalin: Hypki wygrywa
N-Gine Driftingowe Mistrzostwa Polski 2011 - MotoPark (3. runda)