Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Martin na pole position, wolni pretendenci do mistrzostwa
DTM: Martin na pole position, wolni pretendenci do mistrzostwa

2015-10-17 - G. Filiks     Tagi: Hockenheim, DTM, Martin, BMW
Maxime Martin wygrał kwalifikacje do sobotniego wyścigu finałowej rundy DTM na torze Hockenheim, w których wypadli blado wszyscy kierowcy walczący o mistrzostwo.

Kierowca BMW zwyciężył czasem 1:32,637, wykręconym już pięć minut przed końcem sesji, gdy nie było tłoku na trasie. Belg został 13. zawodnikiem z pole position na koncie w sezonie 2015. Drugie miejsce zajął Timo Scheider z Audi, wolniejszy o 0,074 sekundy. Dla niego to również najlepszy wynik tego roku.

Trzeci był kolejny kierowca marki spod znaku czterech przeplatających się pierścieni Miguel Molina, czwarty najszybszy wśród reprezentantów Mercedesa Paul di Resta.

Di Resta ustanowił najlepszy rezultat na dzisiejszym treningu i prowadził w kwalifikacjach na koniec pierwszych przejazdów, ale ostatecznie stracił do pole position 0,129 sekundy.

Jego zespołowy kolega Pascal Wehrlein przewodzący klasyfikacji generalnej z 37-punktową przewagą, został sklasyfikowany dopiero na 13. lokacie. Jednak trzej rywale Niemca do tytułu też rozczarowali. Drugi w tabeli łącznej Edoardo Mortara (Audi) wystartuje z 9. pola, trzeci Mattias Ekstrom (Audi) z 7., a czwarty Bruno Spengler (BMW) aż z 18.