Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Mercedes znów na czele - Wickens wygrywa 2. wyścig na Norisringu
DTM w sezonie 2015

DTM: Mercedes znów na czele - Wickens wygrywa 2. wyścig na Norisringu

2015-06-28 - P. Krupka     Tagi: DTM, Norisring, Wickens
Mercedes zdominował weekend DTM na torze Norisring - w niedzielnym starciu pierwsze miejsce zajął Robert Wickens, a w czołowej dziesiątce aż siedem samochodów to właśnie Mercedesy. Drugie miejsce zajął Christian Vietoris, a trzecie Bruno Spengler.

Wygrana Mercedesa nie jest żadną niespodzianką. Jest to bowiem kontynuacja passy na ulicznym Norisringu, trwającej już od 2003 roku. Wickens startował z trzeciego pola, ale bardzo szybko wskoczył na prowadzenie, wyprzedzając ruszającego z pole position Bruno Spenglera oraz Christiana Vietorisa. Potem wszystko było już pod kontrolą.

Zwycięzca z soboty, Pascal Werhlein, zajął piąte miejsce, finiszując za najlepszym z kierowców Audi, Mattiasem Ekstromem.
DTM w sezonie 2015DTM w sezonie 2015
W klasyfikacji generalnej liderem jest Jamie Green, mający na koncie 81 punktów. Drugie miejsce zajmuje Ekstrom z 70 punktami, a trzeci jest Werhlein, mający 67 oczek. Robert Wickens jest piąty, tracąc 1 punkt do czwartego Eduardo Mortary, mającego 58 punktów.
DTM, Norisring 2015: 2. wyścig (czołowa 10.)