Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Rosenqvist za Ocona na eliminację w Rosji
DTM: Rosenqvist za Ocona na eliminację w Rosji

2016-08-10 - G. Filiks     Tagi: Ocon, DTM, Mercedes, Rosenqvist
Felix Rosenqvist zadebiutuje w niemieckiej serii wyścigowej samochodów turystycznych DTM podczas jej najbliższej rundy na torze Moscow Raceway.

Szwed zastąpi w składzie Mercedesa tegorocznego debiutanta Estebana Ocona, który właśnie dostał posadę kierowcy wyścigowego w Formule 1 (w zespole Manor). Kalendarze obu serii nie kolidują ze sobą przez resztę roku, ale postanowiono, że Francuz skupi się na jeździe w królowej sportów motorowych. W Deutsche Tourenwagen Masters i tak mu nie szło - z 2 punktami na koncie zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rosenqvist już był zaangażowany w DTM jako kierowca rezerwowy Mercedesa. Jednocześnie podjął się startów w Blancpain GT Series oraz amerykańskim Indy Lights (przedsionku IndyCar).

Wcześniej zdobył mistrzostwo Europejskiej Formuły 3 - za czwartym podejściem - czy dwa razy z rzędu wygrał prestiżowy wyścig F3 na torze ulicznym w Makau. W tym roku udało mu się zwyciężyć trzy zawody Indy Lights, czy razem z Tristanem Vautierem i Rengerem van der Zande zająć 2. miejsce w najważniejszej eliminacji Blancpain GT Series - 24-godzinnym wyścigu na Spa.

Zawody DTM w Rosji odbędą się w dniach 20-21 sierpnia.