Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 roku
DTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 roku

DTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 roku

2018-06-24 - G. Filiks     Tagi: DTM, Super GT
Serie wyścigowe DTM i Super GT w 2019 roku mają w końcu zorganizować wspólne zawody.

Niemieckie oraz japońskie mistrzostwa porozumiały się ze sobą już kilka lat temu, ale dopiero teraz naprawdę połączyły siły.

Dla DTM współpraca z Super GT będzie niejako wypełnieniem luki po Mercedesie, który opuści cykl z końcem sezonu 2018. Obie serie przyjmą takie same przepisy techniczne ("Class 1"). Pomimo, że Super GT zrobi to dopiero w roku 2020, już w przyszłym odbędą się dwie wspólne eliminacje czempionatów - jedna w Europie, druga w Azji.

Nowy regulamin techniczny dla DTM i Super GT oparto na trzech filarach. To bezpieczeństwo, redukcja kosztów oraz równe szanse. Najważniejszym elementem przepisów Class 1 jest zastosowanie standardowych, jednakowych części niemal we wszystkich obszarach auta.
DTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 rokuDTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 roku
Dla DTM dużą zmianą będzie nowy silnik. Dziś mistrzostwa startują na 4-litrowych, wolnossących jednostkach V8, od następnego roku zaczną używać 2-litrowych motorów z 4 cylindrami i turbodoładowaniem, generujących w przybliżeniu 620 KM, około 100 KM więcej niż obecne. Pozwoli to samochodom rozpędzać się do ponad 300 km/h.
Po zniknięciu Mercedesa, w DTM pozostanie Audi i BMW. W Super GT ścigają się Nissan, Honda i Lexus (w wyższej klasie GT 500).

We wspólnych rundach DTM i Super GT będzie obowiązywał format weekendu pierwszych z wymienionych mistrzostw. Podczas każdej zostaną rozegrane dwa sprinterskie wyścigi, bez zmiany kierowcy i dotankowywania, ale z obowiązkowym pit-stopem na wymianę wszystkich czterech opon.

Chociaż w Super GT nadal nie będą obowiązywały przepisy Class 1, samochody obydwu mistrzostw i tak będą bardzo zbliżone do siebie. Niemniej jednak aby było całkowicie sprawiedliwie zostaną użyte jednorazowe zasady wyrównywania osiągów aut.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

DTM i Super GT zorganizują dwa wspólne zawody w 2019 roku