Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Dalewski i Bosak zakończyli sezon w Formule Renault 2.0 ALPS
Dalewski i Bosak zakończyli sezon w Formule Renault 2.0 ALPS

2013-10-08 - G. Filiks     Tagi: Formula Renault 2.0, Dalewski, Bosak
Minionego weekendu dobiegł końca tegoroczny sezon Alpejskiej Formuły Renault 2.0. W stawce kierowców juniorskiej serii wyścigowej bolidów było dwóch Polaków. Jeden pokazał się z bardzo dobrej strony.

Chodzi o Jakuba Dalewskiego. 18-latek choć opuścił prawie połowę wyścigów, uplasował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Najlepiej wypadł na słynnym torze Spa-Francorchamps, gdzie w drugich zawodach minął metę jako siódmy, zaś w pierwszych stanął na podium, zajmując znakomite drugie miejsce. Dalewski tego roku startuje również w Północnoeuropejskiej Formule Renault 2.0. Ubiegłego sezonu wygrał wyścig ADAC Formuły Masters, a w trzech innych zawodach tej serii zdobywał niższe stopnie podium.

W Formule Renault 2.0 ALPS z Dalewskim startował Aleksander Bosak. Niestety nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu. Mistrzem został 17-letni Antonio Fuoco z Włoch, członek Akademii Kierowców Ferrari.