Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Drifting - Jakub Przygoński wygrał rundę Pucharu Polski
Jakub Przygoński

Drifting - Jakub Przygoński wygrał rundę Pucharu Polski

2010-09-13 - Ł. Łuniewski     Tagi: Przygoński, Drifting
Jakub Przygoński, zawodnik ORLEN Team wygrał rundę Drift Open, eliminację Pucharu Polski rozegraną 11-12 września na torze w Wyrazowie koło Częstochowy.

Na zawody zgłosiło się 65 kierowców zaliczanych do czołówki polskich drifterów. W sobotę odbyły się klasyfikacje. Zawodnicy startowali w pojedynczych przejazdach i byli oceniani za szybkość, widowiskowość oraz technikę. Wysokie noty uzyskane przez zawodnika ORLEN Team dały mu awans do 32 czołowych kierowców, którzy przeszli do niedzielnych finałów. W niedzielę jeździliśmy w parach, a zawody odbywały się w trybie pucharowym. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się od drugiej rundy, kiedy w stawce pozostali sami doświadczeni zawodnicy. W rywalizacji z nimi trzeba było non stop dawać z siebie wszystko. Z każdym z zawodników pokonałem dwa przejazdy. Pierwsze okrążenia jechałem za rywalem naśladując jego tor i technikę jazdy. W drugim przejeździe role się odwróciły. Jechałem jako pierwszy wyznaczając styl i dyktując prędkość. Wyjątkowo dobrze czułem się w roli narzucającego tempo. W szczególności wyspecjalizowałem się w jednym trudnym zakręcie, w którym trzeba było bardzo zwolnić pozostając w pełnym uślizgu używając zarówno ręcznego jak i nożnego hamulca. Tam wielu zawodników miało problemy, a ja zyskiwałem punkty. W finale stanąłem z Piotrkiem Jankowskim. Rywalizacja za nim była wyjątkowo zaciekła. Udało się jednak wygrać z czego bardzo się cieszę - komentował na mecie Jakub Przygoński. Najbliższy start reprezentanta ORLEN Team w zawodach drifterów będzie miał miejsce już w najbliższy weekend 18 - 19 września w Mińsku na Białorusi.

Do Jakuba Przygońskiego należy rekord Europy pokonywania zakrętu w pełnym uślizgu wynoszący 211 km/h ustanowiony 18 lipca tego roku.

źródło: informacja prasowa