Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  F2: Sukces Markusa Pommera - wygrywa kwalifikacje i pierwszy wyścig na torze w Spa
Markus Pommer

2012-06-23 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Spa, Formuła 2, Wyniki, F2, Markus Pommer

Dzisiejsza sobota upłynęła pod znakiem sukcesów Markusa Pommera. Niemiec najpierw wywalczył swoje pierwsze pole position w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu na torze w Spa, a później zdominował sam wyścig i po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium.

W kwalifikacjach Pommer pokonał Daniela McKenzie o 0,005s i Mihaiła Marinescu, który stracił do niego 0,188s. Pole position Niemca nie było jednak dla niego gwarancją zwycięstwa w wyścigu, gdyż obawy wzbudzał stan ogumienia w jego bolidzie. Ostatecznie udało się jednak wygrać, choć cały wyścig nie obył się bez przygód.

Już na pierwszym kółku Mihaił Marinescu wypchnął Kevina Mirochę na trawę na wyjściu z zakrętu Radillon, w wyniku czego ten stracił kontrole nad bolidem stanowiąc poważne zagrożenie dla innych uczestników wyścigu. Stającego na środku prostej Kemmel Kevina nie zdołał ominąć Luciano Bachetta, który w efekcie spanikował i zakończył przejazd na barierkach.

Ostatecznie McKenzie bez problemów dowiózł do mety drugie miejsce, oddając ostatnią pozycję na podium Marheo Tuscherowi. Za nim uplasowali się odpowiednio Marinescu, Zanella i Ghirelli. Na siódmym miejscu znalazł się zaś Zamparelli, który do wyścigu startował aż z 11. miejsca.