Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  F3 Euro Series, Red Bull Ring: Giermaziak zdobył kolejne małe punkty
F3 Euro Series, Red Bull Ring: Giermaziak zdobył kolejne małe punkty

2011-06-05 - M. Zabolski     Tagi: VERVA Racing Team, Giermaziak, F3 Euro Series, Red Bull Ring, Merhi, Juncadella
W sobotę i niedzielę odbyły się w sumie trzy wyścigi F3 Euro Series na Red Bull Ringu, które zdominowali kierowcy zespołu Prema. Wczoraj dwukrotnie triumfował lider cyklu Roberto Merhi. W pierwszym wyścigu team Prema zdobył dublet, ponieważ na drugiej pozycji z sekundą straty finiszował zwycięzca kwalifikacji, Daniel Juncadella. Hiszpan z kolei okazał się najszybszy w dzisiejszym wyścigu, którego Merhi nie ukończył po kolizji z Felixem Rosenqvistem. Kuba Giermaziak w kwalifikacjach był dopiero 13-ty, choć jego pozycja nie mogła być lepsza, ponieważ za wymianę silnika dostał karę relegacji o 10. miejsc. W pierwszym wyścigu Polak już na pierwszym okrążeniu miał kolizję z Carlosem Munozem. Reprezentant Verva Racing Teamu jako jedyny został zdublowany, dojeżdżając na ostatniej po wypadku Rosenqvista - 12. pozycji. Zdecydowanie lepiej Giermaziakowi poszło w drugiej potyczce, gdzie doprowadził swoją Dallarę na punktowanej, ósmej lokacie. Kolejną zdobycz do klasyfikacji rocznej udało się również wywalczyć w niedzielnych zmaganiach, gdzie 20-latek finiszował na dziewiątej pozycji tuż przed Kimiyą Sato. Polak skompletował w tym sezonie 13 punktów, ale spadł w klasyfikacji, ponieważ jego 12. miejsce przejął o Tom Dillmann, lepszy po tej rundzie o 2 punkty.