Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  FR2.0 NEC: Mirecki dostał 2.5 punktu. Czerwona flaga na Spa
Formuła Renault 2.0 w sezonie 2015

FR2.0 NEC: Mirecki dostał 2.5 punktu. Czerwona flaga na Spa

2015-07-26 - P. Krupka     Tagi: Spa
Bartłomiej Mirecki zajął 21. i 18. miejsce w rundzie Formuły Renault 2.0 NEC na torze Spa-Francorchamps. W pierwszym wyścigu triumfował Max Defourny, przed Kevinem Jorgiem oraz Callanem O'Keeffe. Mirecki po raz pierwszy od czterech wyścigów nie zdołał dorzucić nic do swojego dorobku punktowego. Drugi wyścig został szybko przerwany z powodu opadów deszczu. Kierowcy przejechali tylko cztery okrążenia za samochodem bezpieczeństwa, dostając na koniec po połowie punktów. Wygrał Louis Delatraz przed Defournym i Jorgiem. Bartłomiej Mirecki zakończył jazdę na 18. pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Delatraz, mając na koncie 207 punktów. Drugi jest Jorg z 163. oczkami na koncie. Trzecią pozycję zajmuje Ukyo Sasahara, który ma 148 punktów. Mirecki powiększył swój dorobek o 2.5 punktu i ma ich teraz 26.5.