Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła 2 - Vasiliauskas odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie
Formuła 2

Formuła 2 - Vasiliauskas odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie

2010-09-19 - R. Bednarz     Tagi: Kowalska, Formuła 2, Vasiliauskas
Kazim Vasiliauskas musiał czekać do ostatniego wyścigu w sezonie na swoje pierwsze zwycięstwo w 2010 roku. Litwin bardzo dobrze wystartował i przez cały wyścig był na prowadzeniu odpierając ataki Jacka Clarka.

Podium uzupełnił Dean Stoneman, który wyprzedził na 6. okrążeniu Ivana Samaria. Ten z kolei skutecznie się potem bronił przed atakami Afanasieva, który ostatecznie ukończył wyścig na 5. miejscu. Mihai Marinescu zajął 6. miejsce a za nim linię mety przekroczył Armaan Ibrahim. Na 8. pozycji dojechał Kelin Snoeks. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Benjamin Lariche oraz Ramon Pineiro. Natalia Kowalska ukończyła wyścig na 16. pozycji.