Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła Superleague - Martinez wygrywa drugi wyścig na Adrii
Formuła Superleague

Formuła Superleague - Martinez wygrywa drugi wyścig na Adrii

2010-09-05 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Formuła Superleague, Adria, Martinez
Marcos Martinez broniący barw klubu Sevilla FC wygrał drugi wyścig Formuły Superleague na torze w Adrii.

Hiszpan po pokonaniu czterdziestu okrążeń zostawił za swoimi plecami Craiga Dolby'ego (+5,651) oraz Duncana Tappy (+9,576).

Kolejne pozycje wywalczyli Yelmer Buurman (+10,046), Frederic Vervisch (+10,567) oraz Robert Doornbos (+11,021). Wyścigu nie ukończył Celso Miguez broniący barw Olympique Lyon.

W rozegranym na koniec weekendu superfinale, w którym startuje sześciu najlepszych zawodników weekendu zwycięzcą został Davide Rigon, który o 1,025 sekundy wyprzedził Maxa Wissela i o 1,428 sekundy Bena Hanleya