Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Gasly wygrał zaciętą walkę o pole position w Bahrajnie
GP2: Gasly wygrał zaciętą walkę o pole position w Bahrajnie

2015-11-19 - G. Filiks     Tagi: Sakhir, Bahrajn, GP2, Wyniki, Kwalifikacje, Gasly
Pierre Gasly pokonał Stoffela Vandoorne'a i dwóch innych kierowców w wyrównanym pojedynku o zwycięstwo podczas kwalifikacji serii wyścigowej GP2 na torze Sakhir w Bahrajnie.

Cykl nazywany przedsionkiem Formuły 1 startuje w Bahrajnie drugi raz tego roku, za odwołaną rundę w Niemczech. Towarzysząc wyjątkowo finałowej eliminacji Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC), rozegrał czasówkę już w czwartek. Zawody główne odbędą się w piątek, a sprint w sobotę. Przez większość sesji górą był Vandoorne, który ma zapewniony mistrzowski tytuł. Najpierw jako jedyny zszedł poniżej 1 minuty i 40 sekund, notując 1:39,957, a w ostatnich minutach jeszcze poprawił się na 1:39,612.

Jednak chwilę później Gasly zaskoczył rezultatem 1:39,572. Junior Red Bulla pokonał juniora McLarena o 0,040 sekundy. W końcówce znakomite wyniki osiągnęli jeszcze Raffele Marciello oraz Alex Lynn. Obaj stracili do Gasly'ego również poniżej jednej dziesiątej sekundy. Junior Ferrari zajął 3. miejsce, kierowca rozwojowy Williamsa ruszy jutro z 4. pola.

Trzeci rząd startowy utworzą Jordan King (kierowca rozwojowy Manora) oraz Norman Nato, który długo był najbliższym rywalem Vandoorne'a.
Kolejne dwie pozycje zdobyli Mitch Evans i Nobuharu Matushita (zespołowy partner Vandoorne'a z ART Grand Prix).

Wicelider klasyfikacji generalnej Alexander Rossi, który ostatnio łączył jazdę w GP2 z próbowaniem sił w F1 jako zawodnik Manora, musiał zadowolić się tylko 9. lokatą, choć był najszybszy na treningu.Czołową dziesiątkę skompletował Arthur Pic.

Rio Haryanto i Siergiej Sirotkin walczący o najniższy stopień podium generalki, rozczarowali. Indonezyjczyk był 11., Rosjanin 14.

Nie popisał się też wracający do GP2 mistrz Formuły Renault 3.5 - Oliver Rowland. Brytyjczyk wykręcił dopiero 18. czas.Wznawiający starty po poważnym wypadku na Spa i operacji kręgosłupa Daniel de Jong był 21.

Ostatni z wracających kierowców Gustav Malja zajął przedostatnie, 23. miejsce.