Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2, Hungaroring: Nasr po raz pierwszy wywalczył pole position
GP2, Hungaroring 2014

GP2, Hungaroring: Nasr po raz pierwszy wywalczył pole position

2014-07-25 - P. Krupka     Tagi: GP2, Nasr
Protegowany Williamsa Felipe Nasr zdobył pierwsze pole startowe w GP2 - jest to jego debiutanckie P1 w karierze. Dzięki temu o cztery punkty zmniejszyło się prowadzenie Jolyona Palmera, który wciąż lideruje w klasyfikacji generalnej sezonu.

Nasr przejechał dwa bardzo szybkie okrążenia, które różniły się o zaledwie 0.05s. Na każdym z nich był prawie o 0.2s lepszy od konkurencji. To jego pierwszego pole position, w 30 podejściu.. Palmer zajął dopiero siódme miejsce, ale awansuje przed startem o jedną pozycję, korzystając z tego, że trzypolową karę otrzyma Johnny Cecotto Jr. Jest to efekt spowodowania kolizji w treningu.

W pierwszym rzędzie obok Nasra ustawi się jeszcze Tom Dillman. Drugie miejsce wywalczył on w zapasowym aucie po tym, jak w alei serwisowej rozbił Caterhama o bolid Sergio Canamasasa.