Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Jolyon Palmer przechodzi do DAMS i celuje w mistrzostwo
GP2: Jolyon Palmer przechodzi do DAMS i celuje w mistrzostwo

2013-11-30 - G. Filiks     Tagi: Palmer, GP2, DAMS
Jolyon Palmer ścigający się w serii GP2, na sezon 2014 został kierowcą zespołu DAMS.

Francuska stajnia dwa lata temu doprowadziła do tytułu Romaina Grosjeana, a ubiegłego roku Davide Valsecchiego. Jednak w sezonie 2013 jej główny kierowca Marcus Ericsson zajął tylko 6. miejsce. Przejmujący posadę Szweda Palmer oczekuje spisać się znacznie lepiej i powtórzyć sukces dwóch poprzednich liderów teamu.

„Postawiłem sobie na przyszły rok tylko jeden cel - mistrzostwo GP2".
- oświadczył 22-letni Brytyjczyk. „Wierzę, że w DAMS będę miał największą szansę go osiągnąć.
GP2: Jolyon Palmer przechodzi do DAMS i celuje w mistrzostwoGP2: Jolyon Palmer przechodzi do DAMS i celuje w mistrzostwo
„Zamierzam pracować niewiarygodnie ciężko, by zostać trzecim czempionem GP2 z DAMS w ciągu czterech lat i zmaksymalizować swoje szanse na awans do Formuły 1 w 2015 roku".

Palmer startuje w GP2 od trzech lat. Tego roku jako zawodnik zespołu Carlin wygrał dwa wyścigi i wywalczył 7. pozycję w klasyfikacji końcowej. Wcześniej zdobył wicemistrzostwo Formuły 2.
Syn byłego kierowcy F1 Jonathana Palmera będzie dzielił garaż DAMS tak jak Ericsson ze Stephane Richelmim.

źródło: autosport.com