Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2, Sepang: Luiz Razia rozpoczął sezon od zwycięstwa
GP2, Sepang: Luiz Razia rozpoczął sezon od zwycięstwa

2012-03-24 - M. Zabolski     Tagi: Sepang, GP2, Razia
Drugie zwycięstwo w historii startów w GP2 odnieśli na inaugurację tegorocznego sezonu Luiz Razia oraz jego zespół Arden International. Brazylijczyk na Sepang International Circuit startował z drugiego pola i pokonał o 7,8 sekundy zdobywcę pole position, Davide Valsecchiego - zastępcę Romaina Grosjeana (mistrza GP2 - przyp. red.) w zespole DAMS. Swoje pierwsze podium w serii zdobył także Max Chilton (Carlin). Nieudany start z P1 zanotował Valsecchi, co od razu zepchnęło go na czwartą lokatę. W tej sytuacji startujący również z pierwszego rzędu Razia zaczął przewodniczyć stawce. Za jego plecami znalazł się Fabio Leimer, który przebił się z piątego pola. Na trzeciej pozycji podróżował Stefano Coletti. Kierowca z Monako przeprowadził nieudany atak na P2 i został minięty przez Valsecchiego. Po sześciu okrążeniach lider ekipy DAMS przeskoczył przed Leimera, który musiał bronić się przed kolejnym atakami Colettiego oraz Chiltona. W międzyczasie Razia stale powiększa swoją przewagę. 22-latek jako ostatni z czołówki zdecydował się na wizytę w alei serwisowej i zdołał utrzymać prowadzenie po przerwie na pit stop, wyjeżdżając z niemal 10-sekundową przewagą nad wiceliderem.
Po dobrym starcie Leimer wypadł z podium, ponieważ wyprzedził go Chilton, który wcześniej zostawił za sobą Colettiego. Kiedy do mety wyścigu zostały tylko 4 okrążenia w Malezji zaczął padać deszcz, ale wszyscy kierowcy dotarli do mety na oponach typu slick. Po dzisiejszym wyścigu głównym, jutro nastąpi wyścig sprinterski. Z pierwszego rzędu ruszą kierowcy Lotus GP, James Calado i Esteban Gutierrez.