Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GSMP: Dubai bezkonkurencyjny pierwszego dnia na Magurze
GSMP: Dubai bezkonkurencyjny pierwszego dnia na Magurze

2015-07-11 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Wyniki, Magura, Dubai
"Dubai" broniący mistrzostwa Polski w wyścigach górskich, zwyciężył pierwszą połowę 2. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, czwartego tegorocznego przystanku GSMP.

Startując Mitsubishi Lancerem Evo IX w barwach husarii, lider klasyfikacji generalnej sezonu był najszybszy na obu podjazdach. Tym samym przy okazji został pierwszym rekordzistą wydłużonej, 3.44-kilometrowej wersji trasy w Beskidzie Niskim, na której ubiegłego roku świętował tytuł czempiona kraju. W pierwszej próbie pokonał ją w czasie 1:40.238.
GSMP: Dubai bezkonkurencyjny pierwszego dnia na MagurzeGSMP: Dubai bezkonkurencyjny pierwszego dnia na Magurze
Po dwóch podjazdach "Dubai" wyprzedził o 2.211 sekundy Andrzeja Szepieńca w kolejnym Evo IX. Podium uzupełnił zacięcie rywalizujący z Szepieńcem   Tomasz Myszkier z Porsche 911 GT3.

Czołowa trójka odjechała reszcie stawki.

Najlepszy w grupie historycznej okazał się Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1. Grupę N wygrał Michał Ratajczyk (Evo IX). Grupę A zdominował Piotr Ostrowski (Evo VIII).

Rozegrane w idealnej, słonecznej pogodzie zawody zgromadziły sporo kibiców i obyły się bez większych przygód kierowców.

Ale Rafał Serafinowicz miał awarię silnika i został zwieziony do serwisu na lawecie. Z kolei Rafała Szumca zdyskwalifikowano za niezgodną z homologacją turbinę w Lancii Delta.
Zmagania ukończyło 38 aut.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) - sezon 2015 - Magura Małastowska - sobota (TOP 10)