Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GSMP: Szepieniec zwieńczył sezon wygraną, Słobodzian przeszarżował
GSMP: Szepieniec zwieńczył sezon wygraną, Słobodzian przeszarżował

2015-09-13 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Wyniki, Korczyna, Szepeniec, Słobodzian
Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer) wygrał niedzielne zawody ostatniej tegorocznej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) w Korczynie, pokonując "Dubaia" i korzystając na wypadku Marcina Słobodziana.

Krakowski kierowca już nie mając szans odebrać "Dubaiowi" mistrzowskiego tytułu po sobotniej klęsce, przynajmniej efektownie zdobył wicemistrzostwo. Był najszybszy w obu podjazdach wyścigowych, a w drugim poprawił ustanowiony wczoraj przez Słobodziana rekord 4540-metrowej trasy z Korczyny do Rezerwatu Prządki, notując czas 1:52,196.

Szepieniec ostatecznie wyprzedził "Dubaia" o 4,251 sekundy. Podium uzupełnił świetny Piotr Ostrowski (Mitsubishi Lancer EVO8), triumfujący w grupie A.

Najlepszy w sobotę Słobodzian dziś uzyskał fenomenalny rezultat 1:51,127 na treningu, ale uderzył w barierę podczas pierwszego podjazdu wyścigowego i rozbił Mitsubishi Lancer VS pożyczone od Rafała Grzesińskiego. Przygodę miał jeszcze Paweł Gos - dachował swoim Subaru Imprezą.

Grupę N wygrał ponownie Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer EVO 9 RS) i sięgnął po mistrzostwo w niej.

W kategorii samochodów historycznych tym razem górą był Jacek Handl za sterami BMW M3 E36. Ośkę zwyciężył Karol Krupa jadący Renault Clio.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) - sezon 2015 - Korczyna - niedziela (TOP 10)