Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie
Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie

Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie

2016-05-31 - G. Filiks     Tagi: Warszawa, Giermaziak, Rondo
Warszawa to nie tylko piękna stolica naszego kraju, ale również miasto z ogromną liczbą skomplikowanych skrzyżowań. Jednym z nich jest Rondo Radosława, które zostanie odwiedzone przez samego... Kubę Giermaziaka! Już dzisiaj, 31 maja, utytułowany kierowca wyścigowy przejedzie się po nim, aby pokazać swoje najwyższe umiejętności prowadzenia samochodu. Wszystko to w ramach projektu "Dookoła Koła", który jest częścią akcji CSR "Jak Jeździsz" Banku Zachodniego WBK.
Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w WarszawieGiermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie
Kuba Giermaziak nie zamierza jednak przejechać przez warszawskie skrzyżowanie "na ręcznym", ale pokazać jak należy poprawnie poruszać się po danym rondzie. Wszystko to w ramach akcji CSR „Dookoła Koła” Banku Zachodniego WBK, której celem jest promocja bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym. Na czym ona polega? Na dedykowanej stronie akcji (LINK) polscy kierowcy zgłaszali lub głosowali na ronda, które sprawiają im spore problemy. Na podstawie rankingu Kuba Giermaziak wybrał pięć, na których pojawi się z ekipą wideo, pokazując kilka możliwych wariantów przejazdu przez dane skrzyżowanie. Dzię™ki poradom kierowcy wyścigowego powstaną filmy instruktażowe z najbardziej skomplikowanych rond w Polsce.

Jednym z dziesięciu rond, wybranych w ramach akcji, jest Rondo Radosława - ogromne, trzypasmowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym, z czterema przystankami wokół. Znajduje się w czołówce najbardziej kolizjogennych miejsc w Warszawie. Mówi się, że przynajmniej raz w tygodniu na tym rondzie dochodzi do stłuczek badź niegroźnych wypadków. Nic dziwnego zatem, że Polacy wybrali właśnie to skrzyżowanie z grona ponad 200 najbardziej skomplikowanych rond w naszym kraju.

„Choć na co dzień nie mieszkam w Warszawie, to często bywam w stolicy i przejeżdżam przez to rondo".
- mówi Giermaziak. „Zawsze doskonale je zapamiętuję ze względu na wielkość oraz liczbę elementów, na które należy zwracać uwagę. Za każdym razem trzeba zerkać na przejeżdżające tramwaje bądź sygnalizacje świetlne, których na tym rondzie jest bez liku. Nic dziwnego, że znalazło się na naszej liście".
Akcja „Dookoła Koła” jest częścią projektu CSR Banku Zachodniego WBK o nazwie Jak Jeździsz. Jej celem jest promocja bezpiecznej jazdy na drogach oraz uświadomienie kierowcom, aby odpowiedzialnie zachowywali się „za kółkiem". Akcja prowadzona jest przede wszystkim na Facebooku (LINK) za pomocą edukacyjnych memów, które mają na celu uczyć kierowców jak należy bezpiecznie zachowywać się na polskich jezdniach.

Ambasador projektu „Jak Jeździsz" był już w Malborku oraz Będzinie, ale zamierza również odwiedzić Poznań (Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego) oraz Łódź (Rondo Solidarności). Każde z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności, jednak wszystkie są dużym wyzwaniem. Jakie będą wrażenia Kuby Giermaziaka? Przekonamy się już na początku czerwca, po zakończeniu nagrań ze wszystkich skrzyżowań.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie

Diesel Power
Giermaziak przejedzie się dzisiaj po rondzie w Warszawie
Diesel Power 2016-05-31 14:55
U mnie w mieście, to nawet na rondach ze światłami są co chwilę stłuczki i wypadki, a na jednym to jak nie ma chociaż raz dziennie wypadku, to drogówka świętuje, a laweciarze, którzy obok niego stoją mają dniówkę w czterech literach. :-) Patrząc na poziom jazdy wielu kierowców, to aż strach jeździć.