Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans
Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans

Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans

Kuba Giermaziak w tym roku ponownie weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i to za sterami prototypu LMP2.

Polak zaliczy drugi występ w najważniejszych zawodach długodystansowych świata prowadząc Ligiera JS P2 z silnikiem Nissana, którym ostatnio jeździł na testach. Pojazd wystawi brytyjski zespół Greaves Motorsport, triumfator 24h Le Mans w klasie LMP2 z 2011 roku oraz aktualny mistrz European Le Mans Series.
Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le MansGiermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans
Giermaziak wystartuje tym wozem także we wszystkich rundach ELMS. Jego zmiennikami są Memo Rojas z Meksyku - 4-krotny mistrz Rolex Sports Car Series i 3-krotny zwycięzca 24h Daytona oraz Julien Canal z Francji - 3-krotny zwycięzca 24h Le Mans w klasach GT1 i GTE Am.

„To dla mnie spełnienie marzeń".
- komentował Kuba. „Chciałem jeździć prototypami od małego dziecka".
Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le MansGiermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans
„Mamy wszystko co potrzeba, aby walczyć o mistrzostwo, wspaniały team za sobą oraz Memo i Juliena w składzie. Obaj są fantastycznymi kierowcami i nie mam wątpliwości, że możemy się od siebie uczyć nawzajem".

Giermaziak - były wicemistrz Porsche Supercup - w 2015 roku wystartował w 24h Le Mans jako pierwszy Polak w powojennej historii. Prowadząc Ferrari 458 Italia GT2 wystawione przez ekipę JMW Motorsport wspólnie z Michaelem Avenattim i Abdulazizem al-Faisalem, ukończył rywalizację na 36. miejscu w klasyfikacji generalnej, a zarazem był 7. w GTE Am. Załoga poniosła straty czasowe przez pożar auta w pit-stopie i awarię amortyzatora.
W ELMS zaliczył dwa występy w 2013 roku za kierownicą Audi R8 LMS.

W swojej karierze już wygrał wyścig długodystansowy dwukrotnie. W 2012 roku triumfował Porsche 997 GT3 Cup w klasie GTC w prestiżowym Petit Le Mans w Stanach Zjednoczonych, rok później takim samym samochodem zwyciężył klasyfikację łączną 24-godzinnych zawodów na torze Zolder.Tegoroczna edycja 24h Le Mans odbędzie się za nieco ponad dwa miesiące, w trzeci weekend czerwca. Inauguracja nowego sezonu ELMS już w najbliższy weekend na torze Silverstone, na którym obok Giermaziaka zobaczymy jeszcze jednego Polaka - Jakuba Śmiechowskiego w prototypie LMP3 zespołu Europol Competition.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WTCR 2018 - wielki karambol w Vila Real


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Giermaziak wystartuje prototypem LMP2 w 24h Le Mans