Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Hołowczyc piąty w rallycrossowym debiucie
Hołowczyc piąty w rallycrossowym debiucie

2015-04-26 - G. Filiks     Tagi: Hołowczyc, Rallycross, Kaczmarski, Montalegre, RX Lites
Krzysztof Hołowczyc debiutujący w rallycrossie, zajął 5. miejsce w pierwszej tegorocznej rundzie towarzyszącego mistrzostwom świata cyklu RX Lites w Portugalii.

Na prześladowanym deszczem torze Montalegre utytułowany polski kierowca rajdowy wygrał swój pierwszy wyścig. Ale potem popularny "Hołek" dwukrotnie został poważnie uderzony przez rywali i po kwalifikacjach zajmował 7. pozycję na 10 zawodników. Jednak w półfinale Hołowczyc znów pokazał klasę. Finiszował jako drugi, co dało mu awans do finału.

Niestety, w nim przy totalnej ulewie nasz rodak zaliczył falstart. Za karę musiał drugi raz przejeżdżać Joker Lap. Gdy to robił, dodatkowo wypadł z trasy i już na nią nie wrócił.

Uczeń Hołowczyca z Lotto Team - Martin Kaczmarski, odpadł w drugim półfinale, przegrywając walkę o awans ze szwedzką zawodniczką Sandrą Hultgren o niespełna 2 sekundy.
Hołowczyc piąty w rallycrossowym debiucieHołowczyc piąty w rallycrossowym debiucie
Finał padł łupem Kevina Erikssona, broniącego tytułu mistrza RX Lites.

W klasyfikacji generalnej sezonu Hołowczyc zajmuje 4. lokatę. Kaczmarski ma najmniej punktów wspólnie z Simonem Olofssonem.