Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Isle of Man TT znowu dla McGuinnessa
Isle of Man TT znowu dla McGuinnessa

2015-06-13 - G. Filiks     Tagi: Isle of Man, Wyścigi motocyklowe, Tourist Trophy, McGuinness
John McGuinness - ikona Isle of Man Tourist Trophy - wczoraj ponownie zwyciężył najważniejszy uliczny wyścig motocyklowy świata, bijąc przy tym rekord jego okrążenia.

Na piekielnie niebezpiecznej 60-kilometrowej pętli wytyczonej po publicznych drogach górzystej Wyspy Man na Morzu Irlandzkim, 43-letni Anglik jednośladem Hondy uzyskał czas 17:03.567, lepszy o ponad 3 sekundy niż poprzedni rekord, ustanowiony rok temu przez Bruce'a Ansteya.
Isle of Man TT znowu dla McGuinnessaIsle of Man TT znowu dla McGuinnessa
Wyścig najwyższej klasy zawodów - Senior TT - został przerwany na drugim kółku po poważnym wypadku Jamie Hamiltona. 24-latek z Irlandii Północnej doznał ciężkich obrażeń, ale nie zagrażających życiu.

Zmagania wznowiono na dystansie 4 okrążeń, a wtedy McGuinness przejął inicjatywę od Iana Hutchinsona, który prowadził przed incydentem.
Ostatecznie McGuinness zwyciężył z 14-sekundową przewagą nad Jamesem Hillierem. Hutchinson był trzeci.

Czwarte miejsce zajął Guy Martin, piąte Michael Dunlop, zaś szóste Conor Cummins.

McGuinness wygrał w Senior TT już siódmy raz, wyrównując tym samym rekord Mike'a Hailwooda. Jednocześnie było to jego 23. zwycięstwo ogólnie w Isle of Man TT. Rekordzista Joey Dunlop triumfował tylko trzy razy więcej.
Tegoroczna edycja Isle of Man TT miała jedną śmiertelną ofiarę. W połowie zmagań zginął  32-letni Franck Petricola z Francji.