Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Janosz bez punktów w Europejskiej Formule 3 na Monzy
Janosz bez punktów w Europejskiej Formule 3 na Monzy

2015-05-31 - G. Filiks     Tagi: Monza, Formuła 3, Europejska Formuła 3, Janosz
Artur Janosz nie zdobył żadnych punktów podczas debiutu w Europejskiej Formule 3 na słynnym torze Monza.

Zaliczając jednorazowy start w tym cyklu z zespołem EuroInternational, Polak przez cały weekend plasował się poza czołówką.

Po słabych kwalifikacjach, w których wywalczył pole startowe dopiero w trzeciej dziesiątce do każdego z trzech wyścigów, w samych zawodach radził sobie lepiej, ale niewiele. Zaczęło się nawet gorzej. W pierwszym wyścigu Janosz odpadł już na starcie, urywając koło na bolidzie Markusa Pommera, który nie ruszył ze swojego pola.

Najbardziej udane dla naszego rodaka były drugie zawody, stojące pod znakiem poważnych wypadków rywali i przerwane czerwoną flagą. Korzystając na kraksach innych, wicemistrz Euroformuły Open awansował na 16. miejsce, choć po pierwszym okrążeniu podążał jako dwudziesty ósmy.
Janosz bez punktów w Europejskiej Formule 3 na MonzyJanosz bez punktów w Europejskiej Formule 3 na Monzy
W trzecim wyścigu, także skróconym przez wypadki, Janosz uplasował się na 19. lokacie.
Rundę Europejskiej F3 na Monzy zdominował Felix Rosenqvist. Triumfator zeszłorocznego GP Makau wywalczył pole position do wszystkich trzech wyścigów, by następnie wygrać każdy z nich.

źródło: fot. fiaf3europe.com