Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Karkosik pozostał liderem Formuły Gulf Academy
Karkosik pozostał liderem Formuły Gulf Academy

2016-12-10 - G. Filiks     Tagi: Karkosik, Formuła Gulf Academy, Dubai, Dubaj
Alex Karkosik utrzymał prowadzenie w bliskowschodniej serii wyścigowej Formuła Gulf Academy podczas drugiej rundy jej trwającego sezonu.

16-letni Polak, który rozpoczął zmagania w cyklu od wygrania obu listopadowych zawodów na Dubai Autodrome, teraz dwukrotnie finiszował jako drugi na dłuższej, liczącej 5,4 kilometra wersji toru w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Karkosik pozostał liderem Formuły Gulf AcademyKarkosik pozostał liderem Formuły Gulf Academy
Naszego rodaka i wczoraj i dziś pokonał Jordan Oon, starszy o dekadę Australijczyk mający na swoim koncie starty w Formule 3, wyścigach prototypów LMP, czy samochodów GT.

W kwalifikacjach do pierwszych zawodów Karkosik przegrał o 0,177 sekundy. W samym wyścigu zdołał wyprzedzić rywala, ale pod koniec wrócił na drugie miejsce. W sobotę Alex zaczął od 3. lokaty w czasówce. W zawodach ponownie przebił się na czoło stawki. Niestety ponownie nie utrzymał pozycji lidera do mety.

W klasyfikacji generalnej z 88 punktami na koncie wyprzedza o 17 oczek zeszłorocznego wicemistrza Omara Gazzaza. Oon jest trzeci.
Kolejne dwie rundy Formuły Gulf Academy odbędą się dopiero w dniach 17-18 lutego. Wcześniej - jeszcze w grudniu - Karkosik poprowadzi na testach bolidy Formuły 4 i Formuły 3. Skorzysta z zaproszenia otrzymanego od zespołu byłego kierowcy Formuły 1, Pedro de la Rosy.