Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kuba Dalewski wystartuje w Formule Renault 2.0 ALPS. Zaimponował na testach
Kuba Dalewski wystartuje w Formule Renault 2.0 ALPS. Zaimponował na testach

2013-05-07 - G. Filiks     Tagi: Testy, Dalewski, Formuła Renault 2.0 NEC
Młody polski kierowca wyścigowy próbujący sił za sterami bolidów Jakub Dalewski rozpoczyna przygodę z Formułą Renault 2.0 ALPS. Nadchodzącego weekendu 17-latek wystartuje na Imoli i po tym, co pokazał w trakcie ubiegłotygodniowych testów, można oczekiwać od niego bardzo dobrego wyniku we Włoszech. Formuła Renault 2.0 ALPS testowała na Imoli przez dwa dni. Pierwszego, przeprowadzonego przy zmiennych warunkach pogodowych, Dalewski sensacyjnie uzyskał najlepszy czas. W drugim dniu Polak ustąpił tylko liderowi mistrzostw Antonio Fuoco, który był szybszy o 0.643 sekundy.

Oprócz występu na Imoli, Dalewski ma zapewniony udział w dwóch kolejnych rundach sezonu, na belgijskim Spa-Francorchamps oraz włoskiej Monzy. W Formule Renault 2.0 ALPS rywalizuje jeszcze jeden nasz rodak Aleksander Bosak. Podczas inauguracji tegorocznych zmagań na obiekcie Vallelunga  Warszawianin nie zdobył niestety żadnych punktów. Metę pierwszego wyścigu przeciął 23, drugiego 17.

Dalewski tego roku wystartował w pięciu zawodach Formuły Renault 2.0 NEC i dwukrotnie załapał się do pierwszej dziesiątki. Dużo lepiej radził sobie podczas sezonu 2012, kiedy to wygrał jeden wyścig ADAC Formuły Masters, a w trzech innych wywalczył niższy stopień podium.