Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC
Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC

Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC

Robert Kubica weźmie udział w pełnym sezonie 2017 Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC), startując prototypem LMP1 prywatnego zespołu ByKolles.

Polak został kierowcą ekipy, która wystawiła go na zeszłorocznych testach WEC dla debiutantów w Bahrajnie.

„Po startach w rajdach rozglądałem się za czymś jak najbliższym Formule 1". - mówi 32-latek. „Samochód LMP1 jest dokładnie tym, czego szukałem". „Po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu WEC mogłem pokonać swoje pierwsze okrążenia za sterami modelu CLM P1/01. Bardzo szybko poczułem się komfortowo w pojeździe i mogłem odpowiednio zwiększać tempo".

„Mając więcej doświadczenia, na pewno będę w stanie jeszcze się poprawić. Już wyczekuję prologu na Monzy i inauguracji sezonu na Silverstone". „(...) Seria WEC ściga się na torach dobrze znanych mi z F1. Wyjątkiem są zawody Le Mans. Słyszałem o nich tak wiele dobrych rzeczy. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą wystartowania po raz pierwszy w tym 24-godzinnym wyścigu".

Nowy wóz Kubicy dostał nowy silnik - 3-litrowe V6 twin-turbo NISMO VRX 30A Evo, które napędzało nieudany prototyp Nissana podczas 24h Le Mans w 2015 roku.
Niestety, dotąd auto ByKolles wyraźnie ustępowało prototypom fabrycznych zespołów.

Jednym ze zmienników Kubicy będzie Oliver Webb. 25-letni Brytyjczyk to były mistrz European Le Mans Series oraz zdobywca najniższego stopnia podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP2, który już bronił barw ByKolles w sezonie 2016.Na razie nie wiadomo, kto zostanie trzecim zawodnikiem austriackiej stajni.

Prototyp ByKolles jest jedynym pojazdem prywatnego zespołu zgłoszonym w LMP1 na sezon 2017. W najwyższej kategorii będą regularnie startować jeszcze po dwa samochody Porsche i Toyoty.

Prolog WEC na Monzy odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia. Pierwsza runda sezonu na Silverstone zostanie rozegrana 16 kwietnia. 24h Le Mans zaplanowano na 17-18 czerwca.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC

Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC
OBIGO 2017-02-02 19:28
Jakość artykułów tutaj jak zawsze błyskotliwa, cytuję: "Niestety, dotąd auto ByKolles wyraźnie ustępowało prototypom fabrycznych zespołów". Nie dziwota skoro to inna klasa pojazdów. Fabryczne LMP1 mają inną specyfikację niż prywatne LMP1. Największa różnica to oczywiście silnik. Fabryczne posiadają silniki turbo z układem hybrydowym, prywatne natomiast zwykłe silniki z turbo. Więc zespół ByKolles będzie się ścigał sam ze sobą w swojej klasie.
Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC
xsawierr 2017-02-02 20:37
No fajnie tylko takim prywatnym autem to walka z wiatrakami. Nie wiem może Robert liczy,że któryś z producentów go zaprosi na sezon 2018 ? A póki co dobre na początek w tej serii
Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC
MARCINEK_75 2017-02-03 10:18
OBIGO jak już się tak wymądrzasz, to wiedz że fabryczne auto nie musi posiadać turbo (Toyota ma je zaledwie od zeszłego sezonu), mało tego fabryczne auto nie musi nawet posiadać hybrydy, to wybór teamów jakie uato chcą zbudować.
Kubica będzie się ścigał prototypem LMP1 w WEC
OBIGO 2017-02-03 15:39
@MARCINEK_75 Po pierwsze to się nie wymądrzam tylko informuje bo autor zapomniał poinformować, że w WEC promowane są fabryczne zespoły. Mało tego przepisy zostały zmienione tak aby zniechęcać prywatne zespoły do LMP1, bo te w zamyśle władz serii WEC powinny startować w LMP2. Ta polityka przynosi efekty, w ubiegłym roku z rywalizacji w LMP1 wycofał się Rebalion i od sezonu 2017 będą startować w LMP2. A tak ogólnie to nie rozumiem w jakim celu napisałeś swój komentarz, bo jedyny jego sens to jakaś durna próba obrazy mojej osoby.
Newsletter
Galerie zdjęć