Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kubica na kolejnych testach w WEC
Kubica na kolejnych testach w WEC

Kubica na kolejnych testach w WEC

Robert Kubica przystąpi w tym tygodniu - albo już przystąpił - do następnych testów za sterami prototypu LMP1.

Polski kierowca rozważa łączenie roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego w Formule 1 ze startami w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC). Chociaż ma wątpliwości, czy jest w stanie realizować dwa programy bez szkody dla żadnego z nich.33-latek chce też przekonać się, ile jest wart nowy prototyp Ginetty z silnikiem Mecachrome, którym może się ścigać, reprezentując zespół Manor, zgłoszony do supersezonu 2018/2019 pod nazwą CEFC TRSM Racing.

Kubica miał wypróbować maszynę w lutym na torze Motorland Aragon, ale po zaledwie dwóch okrążeniach przerwały mu jazdę problemy z jednostką napędową.
Kubica na kolejnych testach w WECKubica na kolejnych testach w WEC
Teraz Manor znowu testuje na hiszpańskim obiekcie. Kolejne trzydniowe zajęcia ruszyły dzisiaj. Nie wiadomo, czy w samochodzie od razu siedział Robert, czy ktoś inny..

W sezonie Manor wystawi dwa auta. Potrzebuje więc prawdopodobnie sześciu zawodników, a zatrudnił na razie tylko dwóch - Olivera Rowlanda i Charliego Robertsona.
Ekipa chciałaby skompletować skład do przedsezonowego prologu, który zaplanowano na 6-7 kwietnia.

Szef teamu Graeme Lowdon był widziany, jak rozmawia z Kubicą na zimowych testach F1.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Kubica na kolejnych testach w WEC

Kubica na kolejnych testach w WEC
Humonguos 2018-03-13 19:16
Jakie on ma wątpliwości? w F1 jest praktycznie na bezrobociu, zaledwie jakieś trzy pomniejsze piątkowe treningi. Zabierz się chłopie za coś porządnie, pełny kontrakt w WEC a później kolejne i może osiągniesz sukces. W WEC jeździ sporo starszych panów, nie będziesz jedyny, parę lat na zdobycie doświadczenia i jak będziesz miał 40-45 lat to będziesz miał szansę na mistrzostwo..
Diesel Power
Kubica na kolejnych testach w WEC
Diesel Power 2018-03-13 21:39
A skąd wy wszyscy wiecie ile roboty ma Robert w Williamsie? Oprócz testów na torze są jeszcze jazdy w symulatorach, jazdy pokazowe, a pewnie i prace nad bolidem muszą być konsultowane z Robertem, bo te dwa młodziaki są pod tym względem słabe. Na pewno nie ogranicza się to tylko do jazdy w paru testach, inaczej mógłby sobie pozwolić na jazdę w WEC i przyjeżdżać tylko na testy na tor, nie przejmując się gdzie ma włożyć ręce.
Kubica na kolejnych testach w WEC
haha 2018-03-14 00:03
żeby skutecznie poprawić bolid to on musi nim jeździc a nie siedzieć tylko w symulatorze.Wygląda na to że Williams ma najgorszy bolid w stawce.Albo spisza sezon na straty albo niech renegocjuja kontrakty panów S i co 2-3 GP wsadzic Roberta na cały weekend żeby mógł pracowac nad bolidem nawet kosztem wyników.Co z tego że dwaj panowie S bedą jeździc jak bolid będzie cały czas do d..y i będą czerwona latarnią.Co do startów w WEC -jeżeli ma tylko 3 piątkowe treningi i może jakieś testy (pewnie znowu wyjdzie pół dnia) to absolutnie tak .Robert to tytan pracy ,przecieź on sie zanudzi w Williamsie siedząc w padoku przed monitorami
Kubica na kolejnych testach w WEC
sunset 2018-03-14 12:32
Jak artykuł o Robercie to i jest nieodłączny Humonguos i Jego "błyskotliwe" komentarze ;-)
Newsletter
Galerie zdjęć