Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Le Mans 24h 2010 po 24 godzinach - potrójne zwycięstwo Audi!
Audi zwycięzcą Le Mans 24h 2010

Le Mans 24h 2010 po 24 godzinach - potrójne zwycięstwo Audi!

2010-06-13 - K. Spychalski     Tagi: Audi, Peugeot, Le Mans, Bernhard, Treluyer, Capello
W wyścigach samochodowych (a także wszelkich innych dyscyplinach sportu) najważniejsze jest nie rozpoczęcie, ale zakończenie rywalizacji. Przekonały się o tym zespoły Peugeota startujące w tegorocznym, 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans.

Le Mans 24h 2010 - Peugeot nr 1 wycofany z wyścigu

Choć modele oznaczone symbolem 908 HDi prowadziły w kwalifikacjach i startowały z aż czterech pierwszych pozycji, nie zdołały przejść morderczego testu w postaci 24 godzin na torze. Jako pierwsza odpadła ekipa Lamy/Bourdais/Pagenaud prowadząca Peugeota z numerem 3. Po 17. godzinie z rywalizacją pożegnał się zespół Montagny/Sarrazin/Minassian reprezentujący Peugeota nr 2.

Le Mans 24h 2010 - Oreca Peugeot wycofany z wyścigu

Cztery godziny później na trasie wyścigu nie było już żadnego fabrycznego Peugeota - posłuszeństwa odmówił egzemplarz nr 1, kierowany przez ekipę Gene/Wurz/Davidson. Pod koniec wyścigu na problemy nie do rozwiązania napotkała się załoga Team Oreca Matmut, która również używała Peugeota 908 HDi.Gdybyśmy znali przyczyny usterki, to zdołalibyśmy sobie z nią poradzić” - powiedział Simon Pagenaud z Peugeota. „Pracowaliśmy ciężko przez cały rok - od zakończenia poprzedniej edycji Le Mans 24h aż do rozpoczęcia tegorocznego wyścigu.

Le Mans 24h 2010 - Audi R15 TDI na mecie

Problemy Peugeota okazały się zbawienne dla ekip reprezentujących barwy Audi. W 78. edycji 24 Heures De Mans zwyciężyła właśnie niemiecka marka i, jakby tego było mało, zajęła aż trzy pierwsze miejsca.Najlepsza okazała się załoga Mike Rockenfeller/Timo Bernhard/Romain Dumas. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Andre Lotterer/Marcel Fässler/Benoit Treluyer. Trzecie miejsce zajął zespół Tom Kristensen/Dindo Capello/Allan McNish.Na początku nie mieliśmy wiele szczęścia, ale w końcu udało się nam zwyciężyć” - powiedział Dr Wolfgang Ullrich, szef Audi Motorsport. „To ogromna satysfakcja dla wszystkich z nas, bowiem kosztowało to nas mnóstwo pracy.