Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Le Mans Series - 1000 kilometrów Hungaroring - klęska LMP1
Le Mans Series

Le Mans Series - 1000 kilometrów Hungaroring - klęska LMP1

2010-08-23 - Ł. Łuniewski     Tagi: Hungaroring, Wyniki, Le Mans, Le Mans Series
Sensacyjnie zakończył się wyścig serii Le Mans, 1000 kilometrów Hungaroring. Rywalizacja została zdominowana przez samochody klasy LMP2, który wywalczyły czołowe sześć pozycji. W ośmioletniej historii serii to pierwsze zwycięstwo samochodu klasy LMP2.

Po ponad sześciogodzinnym wyścigu najszybszy okazał się zespół Strakka w składzie Danny Watts, Jonny Kane i Nick Leventis. Na drugim miejscu sklasyfikowano Amarala i Pla, którzy za kierownicą swojej Ginetty Zytek zanotowali stratę jednego okrążenia do zwycięzców.

Podium uzupełnił Lahaye z Nicolet w Pescarolo-Judd.

Klasę LMP1 wygrał duet Mansellów, którzy w klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.