Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  M¦ SuperEnduro: Błażusiak podbił Finlandię
M¦ SuperEnduro: Błażusiak podbił Finlandię

2015-02-01 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Błażusiak, Enduro, Finlandia
Tadeusz Błażusiak wygrał pierwsze w historii zawody Mistrzostw ¦wiata SuperEnduro w Finlandii i umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej sezonu 2014/15.

Polak, który jest czempionem globu SuperEnduro nieprzerwanie od pięciu lat, zdobył w Helsinkach tyle samo punktów co swój pogromca z AMA Endurocross Cody Webb, ale zwyciężył z Amerykaninem wyższymi pozycjami w finałowych wy¶cigach.
M¦ SuperEnduro: Błażusiak podbił FinlandięM¦ SuperEnduro: Błażusiak podbił Finlandię
Pierwszy bieg Błażusiak ukończył jako drugi, choć dwukrotnie wyprzedzał Webba, ruszaj±cego z pierwszego miejsca.

W drugim wy¶cigu z odwrócon± kolejno¶ci± startow± czołówki, popularny "Taddy" ruszaj±c z dalszej lokaty zdołał przebić się na najniższy stopień podium. Przed nim finiszowali tylko Jonny Walker oraz David Knight.
W ostatnim, trzecim starciu, nasz rodak wreszcie pewnie wygrał i triumfował w całych zawodach.

M¦ SuperEnduro s± teraz na półmetku sezonu. Przed czwart± z sze¶ciu rund cyklu, która odbędzie się 21 lutego w Meksyku, Błażusiak ma 21 oczek więcej od najbliższego rywala Knighta.
M¦ SuperEnduro 2014/15 - 3. runda (Finlandia, Helsinki) - finał nr 1 (TOP 3)