Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Marinescu triumfatorem niedzielnych zawodów F2 na Brands Hatch. Mirocha czwarty
Marinescu triumfatorem niedzielnych zawodów F2 na Brands Hatch. Mirocha czwarty

2012-07-15 - G. Filiks     Tagi: Formuła 2, Brands Hatch, Wyniki, Kevin Mirocha, F2, Marinescu
Mihai Marinescu ruszając z pierwszego pola prowadził od startu do mety i pewnie wygrał niedzielny wyścig Formuły 2 na suchym torze Brands Hatch. Dzięki drugiemu tegorocznemu zwycięstwu, Rumun jest już trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Kevin Mirocha tym razem ukończył zawody jako czwarty. Marinescu przez cały czas kontrolował sytuację, nie pozostawiając rywalom wątpliwości, kto dzisiaj jest najlepszy. Drugie miejsce zajął Christopher Zanella, dzielnie próbując gonić lidera, lecz jednocześnie nie potrafiąc zbliżyć się na odległość pozwalającą myśleć o ataku. Trzeci u siebie był Dino Zamparelli, dla którego to pierwsze podium F2. Czwarty na mecie Mirocha nie dysponował tempem umożliwiającym dogonienie czołowej trójki. Zamiast wyprzedzać, Polak musiał się bronić - najpierw przed Matheo Tuscherem, potem - gdy nastoletni Szwajcar popełnił błąd i rozbił bolid - przed Markusem Pommerem. Niemiec starał się odrobić straty poniesione wskutek spóźnionego startu z trzeciego pola, ale nie zdołał pokonać Mirochy.
Szóstą pozycję wywalczył lider klasyfikacji generalnej Luciano Bacheta. Na domowym torze Brands Hatch Brytyjczyk zaliczył kiepski weekend, mimo to nadal pewnie prowadzi w mistrzostwach. Poza wspomnianym Tuscherem, zawodów nie ukończył Płamen Kralew oraz Maks Sniegiriew, który wypadł z toru chwilę po tym, jak skapitulował przed Alexem Fontaną, oddając mu siódmą lokatę.W trakcie zawodów do akcji przystąpił również samochód bezpieczeństwa, by porządkowi mogli uprzątnąć stojący na poboczu samochód Tuschera.

Kolejny weekend F2 w dniach 20-22 lipca na francuskim torze Paul Ricard.