Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Massa o jeździe bolidem Formuły E: Coś zupełnie innego
Massa o jeździe bolidem Formuły E: Coś zupełnie innego

Massa o jeździe bolidem Formuły E: Coś zupełnie innego

2017-02-04 - G. Filiks     Tagi: Jaguar, Formuła E, Massa
Felipe Massa ma za sobą przejażdżkę w Formule E. Brazylijczyk pozostający na 2017 rok kierowcą Formuły 1 stwierdził, że elektryczny bolid jest nieporównywalny do niczego, co prowadził dotychczas.

Były wicemistrz świata F1 zadebiutował za sterami samochodu FE na jednodniowych testach. Podobno odbyły się w środę w Hiszpanii. Zorganizował je Jaguar.

„Chcę podziękować zespołowi Panasonic Jaguar Racing za tę szansę".
- powiedział. „Było wspaniale poznać bolid Formuły E. To coś zupełnie innego niż wszystko, czym jeździłem do tej pory. Inna moc, hamulce, opony i docisk wymagają dosyć innego stylu jazdy". „Cieszę się tym przeżyciem i zdobytą wiedzą. Ogólnie to był naprawdę fajny dzień".

Massa ubiegłego roku ogłosił opuszczenie F1 z końcem sezonu 2016, ale potem przyjął propozycję jeżdżenia dla Williamsa jeden sezon dłużej. Brytyjski team nagle potrzebował zastępcy dla Valtteriego Bottasa, przejętego przez Mercedesa. Hiszpańskie media twierdziły, że Felipe wcześniej podpisał kontrakt na starty w Formule E, lecz rozwiązał go za porozumieniem stron.

Jeżeli Massa zdecyduje się przejść do FE po tegorocznym sezonie F1 niewykluczone, że będzie jeździł w nowej serii od pierwszej rundy jej następnego sezonu (2017/2018), który może rozpocząć się dopiero w grudniu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WTCR 2018 - wielki karambol w Vila Real


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Massa o jeździe bolidem Formuły E: Coś zupełnie innego

Newsletter
Galerie zdjęć