Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Meksykanin zwycięzcą tegorocznej edycji Nissan GT Academy
Meksykanin zwycięzcą tegorocznej edycji Nissan GT Academy

2016-10-27 - .      Tagi: Gran Turismo, Nissan GT Academy
Johnny Guindi Hamui z Meksyku wygrał międzynarodową edycję Nissan GT Academy Anno Domini 2016.

Znany program japońskiego koncernu i PlayStation wyłania kandydatów na kierowców wyścigowych spośród graczy rywalizujących w Gran Turismo.

Najlepszych 36 wzięło udział w ośmiodniowym obozie w Wielkiej Brytanii, podczas którego dosiadali już prawdziwe auta. Zmagania zakończył wyścig Nissanami 370Z na torze Silverstone w wersji liczącej 3,6 kilometra.
Meksykanin zwycięzcą tegorocznej edycji Nissan GT AcademyMeksykanin zwycięzcą tegorocznej edycji Nissan GT Academy
Zawody trwały 16 okrążeń i przystąpiło do nich 12 kierowców startujących w dwuosobowych załogach z Australii, Indonezji, Meksyku, Afryki Północnej, Filipin oraz Tajlandii.

22-letni Hamui występował razem z Enrique Rodriguezem Manjarrezem.

Jadący jako pierwszy Manjarrez po starcie z pole position spadł do końca pierwszego okrążenia na czwarte miejsce. Potem odzyskał jedną pozycję.

Gdy auto przejął Hamui, wyprowadził je z powrotem na pozycję lidera, po zaciętym pojedynku z wozem reprezentantów Afryki Północnej.

Lepszego z pary Hamui - Manjarrez wybrali sędziowie.

Zwycięzca został objęty programem rozwoju kierowców Nissana i weźmie udział w styczniowych, 24-godzinnych zawodach w Dubaju, dosiadając Nissana 370Z GT4 Nismo wspólnie z Jannem Mardenboroughiem, który wygrał Nissan GT Academy w 2011 roku. Potem Brytyjczyk m. in. zwyciężył wyścig serii GP3, został wicemistrzem Japońskiej Formuły 3, czy trzykrotnie wystąpił w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.
Warto dodać, że w tym roku do finałów Nissan GT Academy po raz pierwszy dostała się kobieta - 22-letnia Elysse Menorca z Filipin. Z kolei 46-letni Kanokphan Wathanakitanan z Tajlandii był najstarszym finalistą w historii.