Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Syn Schumachera już wygrał w niemieckiej Formule 4
Syn Schumachera już wygrał w niemieckiej Formule 4

2015-04-26 - G. Filiks     Tagi: Schumacher, Oschersleben, Formuła 4, Newey
Mick Schumacher zwyciężył zawody niemieckiej Formuły 4 w debiucie w wyścigach jednomiejscowych bolidów.

16-letni syn byłego siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela Schumachera triumfował w trzecim wyścigu inauguracyjnej rundy sezonu 2015 na torze Oschersleben, wykorzystując odwróconą kolejność kierowców na starcie.
Syn Schumachera już wygrał w niemieckiej Formule 4Syn Schumachera już wygrał w niemieckiej Formule 4
Młody Schumacher po starcie z drugiego pola, przejął prowadzenie już w pierwszym zakręcie. Pod koniec był doganiany przez jednego z rywali, ale uratował go drugi wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

W pozostałych wyścigach Mick mijał metę jako dziewiąty oraz dwunasty. Jednak i te lokaty należy uznać za sukces biorąc pod uwagę, że po słabych kwalifikacjach ruszał do dwóch pierwszych zawodów odpowiednio z 19. i 20. pola.

Falstart Neweya

Obok Micka Schumachera, podczas pierwszej tegorocznej eliminacji niemieckiej F4 na Oschersleben uwaga skupiała się jeszcze na Harrisonie Neweyu, synie legendarnego konstruktora bolidów F1, Adriana Neweya.

Brytyjczyk już mający trochę doświadczenia w "single-seaterach", był znacznie lepszy w kwalifikacjach, w których wywalczył 9. miejsce.

Newey przekuł je w 7. pozycję w pierwszych zawodach. Metę drugich przeciął jako 13. W ostatnim wyścigu ruszając z czwartego pola, w przeciwieństwie do Schumachera nie wykorzystał wysokiej pozycji startowej. Popełnił falstart i po karnym przejeździe przez aleję serwisową spadł na koniec stawki. Ostatecznie przypadła mu 27. lokata.

W klasyfikacji generalnej sezonu Schumacher jest piąty, zaś Newey dwunasty.

źródło: fot. adac-motorsport.de