Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Mistrzostwa Ameryki w halowym enduro: Błażusiak zwycięża w Boise i dogania lidera punktacji

2013-11-10 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Błażusiak, AMA Endurocross, Enduro, Boise
Tadeusz Błażusiak wygrał w Boise (Idaho) przedostatnią rundę sezonu 2013 Mistrzostw Ameryki w halowym enduro (AMA EnduroCross). Dzięki drugiemu tegorocznemu triumfowi, broniący tytułu Polak zrównał się punktami z liderem cyklu i zespołowym partnerem z fabrycznego teamu KTM - Mikiem Brownem.
Mistrzostwa Ameryki w halowym enduro: Błażusiak zwycięża w Boise i dogania lidera punktacjiMistrzostwa Ameryki w halowym enduro: Błażusiak zwycięża w Boise i dogania lidera punktacji
Brown zaliczył parę upadków podczas wyścigów kwalifikacyjnych, mimo tego zdobył drugie pole startowe do finału. Błażusiak ruszał jako czwarty.

Zawodnik ORLEN Teamu od razu awansował na pozycję wicelidera, za plecy Browna. Amerykanin jednak nim pokonał pierwsze okrążenie, utknął na głazach.
Błażusiak przejął pierwsze miejsce, ale został wypchnięty w zakręcie przez Cody'ego Webba. Lecz jego agresywny rywal podczas 6. kółka się wywrócił i liderem znów był "Taddy".

Nasz rodak nie oddał prowadzenia już do samej mety, którą przeciął z 7-sekundową przewagą nad Webbem. Brown ostatecznie finiszował czwarty. Jechał po najniższy stopień podium, ale zgasił silnik i dał się wyprzedzić Coltonowi Haakerowi.
Błażusiak jest mistrzem AMA Endurocross od czterech lat. Ostateczny bój o tegoroczną koronę stoczy z Brownem za dwa tygodnie w Las Vegas.