Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP 2011: Kwalifikacje w Anglii - Stoner był dzisiaj najlepszy
Casey Stoner

MotoGP 2011: Kwalifikacje w Anglii - Stoner był dzisiaj najlepszy

2011-06-11 - A. Miklewska     Tagi: Silverstone, MotoGP, Lorenzo, Stoner, Simoncelli, Kwalifikacje
Po wygranym przez Stonera wyścigu w Katalonii, zawodnik ten ma w klasyfikacji generalnej jedynie 7 punktów straty do prowadzącego Jorge Lorenzo. Dzisiaj Casey zapewnił sobie start z pole position, czyli można spodziewać się, że podczas jutrzejszego wyścigu da z siebie wszystko by przewaga Hiszpana zmniejszyła się lub została całkowicie zlikwidowana. Za Stonerem na linii startowej, toru Silverstone, ustawi się jutro Marco Simoncelli, który w ostatnim wyścigu, pomimo pole position, nie zdołał wywalczyć miejsca na podium. Ostatnie miejsce w pierwszej linii zajmie Jorge Lorenzo. W drugiej linii jak pierwszy ustawi się jutro Ben Spies, jako piąty wystartuje Andrea Dovizioso, a szósty Karel Abraham. Pierwszy zawodnik Ducati Team wywalczył dopiero siódmą pozycję startową i najciekawsze, że nie był nim Valentino Rossi, a Nicky Hayden. Pierwszą dziesiątkę uzupełnią Colin Edwards, Alvaro Bautisto i Randy de Puniet. Rossi wystartuje jutro z trzynastej pozycji, ciekawe czy będzie ona pechowa dla włoskiego zawodnika.