Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Lorenzo górą w GP Hiszpanii na Jerez
MotoGP: Lorenzo górą w GP Hiszpanii na Jerez

2015-05-03 - G. Filiks     Tagi: Jerez, MotoGP, Lorenzo, Wyniki, Hiszpania, Wyścigi motocyklowe
Jorge Lorenzo odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie MotoGP, pewnie wygrywając domowe Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez.

Były dwukrotny mistrz świata z Yamahy, który w trzech pierwszych rundach sezonu 2015 nawet ani razu nie stanął na podium, zdominował czwartą eliminację - okazał się najszybszy na trzech z czterech treningów, następnie zdobył pole position w kwalifikacjach, w wyścigu zaś odjechał drugiemu zawodnikowi na 5.5 sekundy. Tym drugim najlepszym zawodnikiem był panujący czempion Marc Marquez. As Hondy o ile nie potrafił dotrzymać kroku Lorenzo, o tyle sam też nie pozwolił, by ktokolwiek zagroził jemu, pomimo że startował ze złamanym palcem.

Dogonić Marqueza miał chęć zespołowy partner Lorenzo i lider klasyfikacji generalnej Valentino Rossi, ale choć mu się to nie udało, słynny "The Doctor" wciąż odniósł sukces - po rozpoczęciu rywalizacji z piątego pola zdobył jubileuszowe, 200. podium w wyścigach Grand Prix. Czwarty finiszował Cal Crutchlow, dzięki wygraniu pojedynku na początku z Polem Espargaro.

Tylko szósty był Andrea Iannone, przez zupełnie nieudany start swoim Ducati z ostatniego miejsca w pierwszej linii. Wypadł w ogóle poza czołową dziesiątkę, lecz zdołał zniwelować straty.
Drugi zawodnik włoskiej marki Andrea Dovizioso również się nie popisał. Zwiedził pobocze i zamiast zyskiwać pozycje po starcie z kiepskiego ósmego pola, też musiał je odrabiać. Ostatecznie wydostał się na 9. lokatę, która bądź co bądź pozwoliła mu utrzymać fotel wicelidera punktacji.Reprezentantów Ducati przedzielili Aleix Espargaro z Suzuki oraz Bradley Smith.

Tymczasem Yonny Hernandez na Ducati satelickiej ekipy Pramac wyszedł zwycięsko z wielkiej batalii o 10. miejsce z teamowym kolegą Danilo Petruccim, Maverickiem Vinalesem (Suzuki), Scottem Reddingiem i Hectorem Barberą.