Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Lorenzo najlepszy w Grand Prix San Marino
MotoGP: Lorenzo najlepszy w Grand Prix San Marino

2013-09-15 - G. Filiks     Tagi: MotoGP, Lorenzo, Misano, Wyniki, San Marino, Wyścigi motocyklowe
Jorge Lorenzo wygrał motocyklowe Grand Prix San Marino na torze Misano, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Panujący mistrz świata goni w klasyfikacji generalnej MotoGP tegorocznego debiutanta Marka Marqueza.

Marquez motocyklem Hondy finiszował drugi po zaciekłej walce z zespołowym partnerem Danim Pedrosą. Teamowy kolega Lorenzo w ekipie Yamahy - Valentino Rossi czwarty raz z rzędu minął metę czwarty. Ton wyścigowi nadały wydarzenia na starcie. Lorenzo znów rozpoczął mocno, obejmując prowadzenie i szybko odjeżdżając stawce.

Zdobywca pole position Marquez poszedł w drugą stronę - spadł nie tylko za obrońcę tytułu, ale także za Pedrosę. Młodego Hiszpana niedługo później wyprzedził jeszcze Rossi - gdy ten zahamował za późno do zakrętu nr 8. Na półmetku zawodów Marquez zabrał się za odrabianie strat. Najpierw zrewanżował się Rossiemu, typowym dla siebie odważnym manewrem wyprzedzając słynnego Włocha w łuku nr 10. Następnie dogonił Pedrosę.

20-latek przeskoczył zespołowego partnera na zakręcie nr 2, jednak Pedrosa po utracie lokaty zdołał utrzymać się tuż za nim i sześć okrążeń przed metą odzyskał pozycję wicelidera wyścigu.
Ale cieszył się sukcesem zaledwie cztery zakręty. Marquez natychmiast odpowiedział Daniemu i po drugim manewrze wyprzedzania już odskoczył rodakowi.

Bądź co bądź Lorenzo zagrozić nie mógł. As Yamahy wygrał z bezpieczną przewagą - na tyle, że zdecydował się świętować już podczas finałowego kółka.Za liderami, piąte miejsce wywalczył Stefan Bradl. Niemiec w trakcie ostatniego okrążenia wyprzedził Cala Crutchlowa. Siódmy po samotnej jeździe był Alvaro Bautista. Andrea Dovizioso finiszował ósmy, wreszcie pokonując teamowego kolegę z Ducati - Nickiego Haydena.

Na pięć wyścigów przed końcem sezonu, Marquez ma 34 punkty więcej niż Lorenzo, który zrównał się oczkami z Pedrosą.