Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Smith wygrał podium na "głupim" ryzyku z oponami
MotoGP: Smith wygrał podium na 'głupim' ryzyku z oponami

MotoGP: Smith wygrał podium na "głupim" ryzyku z oponami

2015-09-14 - G. Filiks     Tagi: MotoGP, Misano, Smith, San Marino
Bradley Smith przyznał, że ryzyko z pozostaniem na oponach typu slick w deszczu podczas wczorajszego wyścigu MotoGP o GP San Marino było "głupie", choć dało mu niespodziewane podium.

Reprezentant satelickiej ekipy Tech 3 w szalonych zawodach na torze Misano rozegranych przy zmiennych warunkach pogodowych spadł na 20. miejsce i tracił niemal po 15 sekund na okrążeniu, kiedy w przeciwieństwie do rywali nie wymienił motocykla, gdy zaczęło padać.
MotoGP: Smith wygrał podium na 'głupim' ryzyku z oponamiMotoGP: Smith wygrał podium na 'głupim' ryzyku z oponami
Jednak kiedy asfalt przeschnął, Brytyjczyk doganiał liderów nawet po 10 sekund na okrążeniu. Ostatecznie finiszował jako drugi, ustępując jedynie mistrzowi świata Marcowi Marquezowi.

„To było głupie". - stwierdził 24-latek. „Wszyscy mówili mi, że popada tylko przez chwilę i potem przestanie. Padało na 20 okrążeń przed metą, więc pomyślałem sobie, że gdy zrobi się sucho, zostanę na deszczowym ogumieniu, które pod koniec będzie zniszczone.
„Próbowałem przekalkulować to wszystko w głowie, myślałem 'może zawodnicy wykonają po dwa pit-stopy?' Ostatecznie uznałem, że jeśli i tak już zwlekam o cztery okrążenia za długo z przejściem na deszczówki, zaryzykuję. Powtarzałem sobie 'szczęście sprzyja odważnym!'.
(Ale) Szczerze mówiąc nigdy nie spodziewałem się 2. pozycji.
„Gdy pokonałem okrążenie w czasie 2 minut i 18 sekund pomyślałem 'Co ja robię? W co ty się wpakowałeś?'

„(...) Zobaczyć swoje nazwisko w pewnej chwili na 20. miejscu, a potem na 2. lokacie - to wielkie zaskoczenie.

„Zawodnicy satelickich ekip muszą wykorzystywać okazje na zdobycie podium i ja to zrobiłem".
- skwitował.
Obok Bradleya i Marqueza na podium stanął jeszcze Scott Redding - pierwszy raz w karierze.

źródło: motorsport.com