Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą o dwa lata
MotoGP: Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą o dwa lata

Słynny Valentino Rossi będzie startował w MotoGP co najmniej do końca sezonu 2016. Były dziewięciokrotny mistrz świata wyścigów motocyklowych przedłużył umowę z fabrycznym zespołem Yamahy.

Rutynowany Włoch po niemrawym w swoim wykonaniu sezonie 2013 wspominał o możliwości zakończenia kariery, jeśli tego roku nie zacznie jeździć lepiej, ale zdołał podkręcić tempo. Na osiem dotąd rozegranych wyścigów sezonu 2014, w pięciu zdobywał podium i jest wiceliderem klasyfikacji generalnej. 35-letni "The Doctor" ustępuje tylko znakomitemu obrońcy tytułu Marcowi Marquezowi i ma o ponad 1/3 więcej punktów niż teamowy partner Jorge Lorenzo, którego ostatnio pokonał pięć sezonów temu.
MotoGP: Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą o dwa lataMotoGP: Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą o dwa lata
Dzisiaj ogłoszono, że Rossi będzie bronił barw Yamahy jeszcze przez kolejne dwa lata.

„Jestem z tego bardzo dumny". - powiedział Valentino. „Czuję się wspaniale, bo taki był mój cel. Chciałem dalej startować. Czuję się dobrze, jestem zmotywowany dawać z siebie wszystko".
Z dziewięciu mistrzowskich tytułów, jakie wywalczył Valentino Rossi, siedem świętował w najwyższej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata. Cztery zdobył na jednośladzie Yamahy.

Jeszcze nie wiadomo, czy partnerem Rossiego pozostanie Lorenzo.