Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Nasr spróbuje sił w Formule E
Nasr spróbuje sił w Formule E

Nasr spróbuje sił w Formule E

2019-02-06 - G. Filiks     Tagi: Nasr, Formuła E, Dragon Racing
Formuła E ma kolejnego nowego kierowcę. To Felipe Nasr.

Podobnie jak wielu innych zawodników, którzy trafili do elektrycznej serii wyścigowej, Brazylijczyk wcześniej jeździł między innymi w Formule 1. Startował tam dwa lata. Jego najlepszym wynikiem było 5. miejsce.

Z kolei ubiegłego roku Nasr został mistrzem w amerykańskim cyklu WeatherTech SportsCar Championship - w najwyższej kategorii Prototype. Teraz 26-latek wszedł do Formuły E związując się z zespołem Dragon. Zastąpi w bolidzie Maximiliana Gunthera, który w trzech pierwszych rundach sezonu 2018/2019 nie zdobył ani jednego punktu. Chociaż Niemiec mógł uzyskać korzystny wynik podczas ostatniego wyścigu w Chile, gdyby nie awaria.

Nasr zadebiutuje w FE podczas lutowego ePrix Meksyku. Zawody odbędą się za półtora tygodnia. Gunther tymczasem wyraził przekonanie, że jeszcze wróci do swojego kokpitu - w tym sezonie. Zresztą podobno od początku było wiadomo, iż musi podzielić się samochodem z drugim kierowcą. 21-latek pozostał w ekipie Dragon, jako kierowca testowy i rezerwowy.

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Formuły E jest Sam Bird. Kierowca zespołu Virgin wyprzedza o 2 punkty Jerome d'Ambrosio.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nasr spróbuje sił w Formule E