Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Parys mistrzem Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe
Piotr Parys

2016-08-22 - .     Tagi: Porsche GT3 Cup Challenge, Parys, Rzepecki, Skoda Octavia Cup
Piotr Parys minionego weekendu zapewnił sobie mistrzostwo w złożonej niemal wyłącznie z polskich kierowców serii wyścigowej Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

Zaledwie 17-letni zawodnik dominował na torze Slovakia Ring i wygrał puchar Porsche na dwie rundy przed końcem sezonu. Z 12 dotąd rozegranych wyścigów, zwyciężył 11. Na Słowacji triumfował w obu zawodach. Nie był najlepszy tylko w kwalifikacjach, w których ustąpił o 0,715 sekundy gościnnie startującemu Robertowi Lukasowi, czołowemu kierowcy Porsche Supercup.

Wcześniej Parys został mistrzem Kia Lotos Race (polskiego pucharu Kii Picanto), a także zajął 6. miejsce w Volkswagen Golf Cup. Czekamy na następny krok lublinianina.

Bracia Rzepeccy w Skoda Octavia Cup

Tymczasem Adam i Tomasz Rzepeccy na Slovakia Ringu uczestniczyli w przedostatniej rundzie czeskiego pucharu Skody Octavii.

Szybszy Adam był czwarty w kwalifikacjach i drugim wyścigu, a w pierwszych zawodach zajął piątą pozycję. Tomek w czasówce uplasował się na dziewiątej lokacie, pokonując tylko dwóch rywali, ale w wyścigach poszło mu już lepiej. Oba ukończył jako szósty.

Obydwaj bracia stwierdzili, że drugie zawody były ich najlepszymi w sezonie. Adamowi udało się obronić przed wiceliderem cyklu Tomasem Pekarem i trzymać blisko kierowców, którzy stanęli na podium.