Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Rdest ósma w Audi Sport TT Cup
Gosia Rdest w Audi Sport TT Cup

Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Rdest ósma w Audi Sport TT Cup

2016-10-17 - G. Filiks     Tagi: Audi TT, Kisiel, Gosia Rdest, Audi R8 LMS, Audi Sport TT Cup, Audi R8 LMS Cup
Gosia Rdest zakończyła swój drugi sezon w Audi Sport TT Cup na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Polka poprawiła się względem zeszłego roku o cztery pozycje.

Podczas finałowej rundy pucharu na torze Hockenheimring była 9. i 10. W sobotnim wyścigu awansowała o cztery lokaty, w niedzielnym, opóźnionym przez mgłę, aż o dziewięć. Ruszała do drugich zawodów z przedostatniego pola w wyniku kary. "Gola" mogła zyskać jeszcze więcej miejsc w niedzielę, gdyby nie została wypchnięta na pobocze przez wracającego z niego byłego motocyklistę Josha Caygilla.

Kisiel piąty i ósmy w Audi R8 LMS Cup

Mistrzem Audi Sport TT Cup został Joonas Lappalainen. Fin przejął tytuł od Jana Kisiela, który w tym roku ściga się w azjatyckim pucharze Audi R8 LMS Cup.

Minionego weekendu 22-latek wystartował na Tajwanie, na torze Penbay International Circuit. Kisiel błysnął drugim czasem w pierwszej części kwalifikacji, niestety nie powtórzył tego wyczynu w sesji Superpole, którą zakończył na szóstym miejscu.

W pierwszym wyścigu nasz rodak awansował na 5. pozycję. Walczył o czwartą, ale nie zdołał wyprzedzić ówczesnego lidera generalki i byłego zawodnika Formuły 1 Alexa Yoonga, choć ten jechał uszkodzonym samochodem i był znacznie wolniejszy od rywali. Malezyjczyk blokował Polaka przez siedem okrążeń. Na ostatnim nawet doszło między nimi do kontaktu.
W drugim wyścigu Kisiel dwukrotnie został wywieziony poza tor. Ostatecznie zajął 8. miejsce.

W tabeli łącznej sezonu pozostał 7. Ma tylko jeden punkt straty do kierowcy klasyfikowanego bezpośrednio przed nim.