Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Błażusiak brązowym medalistą MŚ SuperEnduro
Tadeusz Błażusiak

2018-04-01 - G. Filiks     Tagi: Błażusiak, WSK Super Master Series, Kucharczyk, Pasiewicz, SuperEnduro
Tadeusz Błażusiak sięgnął tego weekendu po brązowy medal Mistrzostw Świata SuperEnduro.

Przed ostatnią rundą sezonu 2017/2018 Polak zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i miał szansę na złoto, ale podczas pierwszego w historii GP Szwecji zamiast awansować spadł o jedną pozycję. Przyczyną był defekt motocykla.
Tadeusz BłażusiakTadeusz Błażusiak
Nasz rodak zaczął rewelacyjnie - wygrał kwalifikacje i pierwszy z trzech finałów. W drugim po starcie z ostatniego pola przedarł się na drugą lokatę i gonił lidera, jednak nie osiągnął mety. Reprezentanta KTM pogrążyła awaria zawieszenia.

W trzecim biegu był drugi.

Ostatecznie "Taddy" został sklasyfikowany na 3. pozycji zarówno w zawodach, jak i w tabeli ogólnej sezonu.
W te drugiej ustąpił o 15 punktów Amerykaninowi Cody'emu Webbowi oraz o zaledwie 1 oczko Brytyjczykowi Billy'emu Boltowi, triumfatorowi zmagań w Szwecji.

Wicemistrzostwo Juszczaka

Do najlepszych zawodników SuperEnduro należy również Emil Juszczak. Jemu udało się wywalczyć wicemistrzostwo świata wśród juniorów.
Dublet Polaków w kartingu

Młodzi polscy kartingowcy zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii Mini podczas trzeciej, przedostatniej rundy prestiżowego cyklu WSK Super Master Series.

Na torze we włoskim Sarno wygrał świetny Tymoteusz Kucharczyk - mimo kary, która zabrała mu pole position w finale i przesunęła na trzynaste pole startowe. 12-latek po wspaniałej szarży na ostatnim okrążeniu odebrał zwycięstwo juniorowi Mercedesa, Andrei Antonellemu. Włoch był uwikłany w zacięty pojedynek z innym zawodnikiem, który wylądował na poboczu.Antonellego pokonał także Karol Pasiewicz.

W klasyfikacji generalnej sezonu Kucharczyk jest trzeci, a Pasiewicz siódmy.